Ką mes darome?

Epidemiologinis modeliavimas:

Subūrėme aukštos kvalifikacijos epidemiologų komandą, kuri išanalizuotų naujausius duomenis ir prognozuotų lovų su deguonimi tiekimo ir ventiliatorių poreikį. Remiamasi modifikuotais SEIR ir kitais modeliais, taikomais daugelyje šalių prognozuojant epidemijų plitimą.

Įmonė IQVIA tai remia patentuotu COVID-19 prognozavimo modeliu, kuris yra pritaikytas konkrečiai šaliai ir taip pat apima krizių valdymo išteklių prognozę. Modelis yra taikomas skirtingose Europos šalyse ir prognozuojamas tikslumas yra beveik 95%.

Planuojama atlikti epidemiologiniu/serologinius tyrimus, aiškinantis realius persirgusių COVID-19 skaičius.

Deguonies tiekimas:

Dujų tiekimo bendrovės padidino gamybos apimtį ir įvertino skirtingų scenarijų įgyvendinamumą: ir tai, ko reikia, kad būtų padidintas esamų deguonimi aprūpintų lovų skaičius visose ligoninėse ir prireikus viešąsias vietas, pavyzdžiui, arenas, paversti laikinosiomis ligoninėmis.

Ventiliatorių trūkumas:

Mes susisiekėme su ligoninėmis ir  nustatėme, jog yra sugedusių ventiliatorių įvairiose ligoninėse. Technikos įmonė UAB Elinta renka sugedusias mašinas ir nemokamai jas remontuoja.

Lietuvos įmonė UAB Teltonika kuria ventiliatorių – prototipą, kuris, kaip tikimasi, bus paruoštas artimiausiu metu ir bus galima pradėti jo gamybą bei pritaikymą.

Sveikatos specialistų mokymai:

Mes įdiegėme „HybridLabs“ įrangą ir mokymo sistemą, aukšto lygio nuotolinio mokymosi modeliavimo priemonę, susijusią su Lietuvos sveikatos universitetu (https://www.myhybridlab.com/), kad apmokytų sveikatos priežiūros specialistus rūpintis pacientais, kuriems sunku kvėpuoti. (Deguonies tiekimo terapija, intubacija / ventiliacija ir tt). Siekiame nuotoliniu būdu ir per telekonsultacijas to išmokyti 1600 sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių dvidešimtyje ligoninių.

Veiksmų koordinavimas:

Koordinuojame savo veiksmus su kitomis grupėmis, dirbančiomis prie Sveikatos apsaugos ministerijos: krizių kontrolės centru; medicininės technikos pirkimų grupe SAM; regioninių ligoninių vadovais